Home » Warto Wiedziec » Warto kupić używanego Volkswagena
serwis

16

kwi

Warto kupić używanego Volkswagena

Volkswagen należy do najbardziej poszukiwanych marek na rynku aut używanych. Znaczna część pochodzi z importu głownie z Niemiec. Przypuszczalnie wielu Klientów wolałaby kupić nowe auto, jednak są one znacznie droższe i przekraczają ich możliwości finansowe. Zakup auta używanego ze względu na niższą cenę ma wielką zaletę, gdyż możemy zasiąść z kierownicą auta wyższej klasy i z droższym wyposażeniem. Często powodem zakupu auta używanego jest również pogląd wielu Klientów, że auta nowe z salonu bardzo szybko tracą na wartości.

A jak jest w rzeczywistości. Nie wygląda to najlepiej dla finansów kupującego, gdyż już bezpośrednio po zakupie traci przynajmniej 20% wydanych pieniędzy. Do kosztów eksploatacji auta w przeciągu pierwszych 3, 4 lat musimy dodać jeszcze straty wynikające ze spadku na wartości auta o około 50%. Czyli w rzeczywistości w tym krótkim okresie, w zależności od modelu ubywają nam dziesiątki tysięcy złotych. Te właśnie 3, 4 letnie egzemplarze są godne szczególnej uwagi, gdyż poniosły już największy spadek na wartości, a jest szansa, że będą jeszcze w dobrym stanie technicznym. W rzeczywistości można jeszcze uwzględnić fakt, że zaoszczędzone kwoty pozwolą serwisować i naprawiać auto przez bardzo długi okres czasu.

Wszystkie nasze kalkulacje spełnią się i zyskamy na zakupie używanego Volkswagena jeśli przegląd przed zakupowy będzie miał pozytywny wynik.