Home » Warto Wiedziec » Przeglądy używanych Volkswagenów przed zakupem
auto używane

04

Maj

Przeglądy używanych Volkswagenów przed zakupem

Służąc Państwu wiedzą i doświadczeniem zapracowaliśmy na uznanie dla naszych przeglądów przed zakupowych. Klienci mogą liczyć na szczególną dociekliwość w przypadku wykrywania usterek mogących mieć wpływ na konieczne dodatkowe wydatki. Ważne jest to, że przegląd odzwierciedla jakość auta w danej chwili i uzyskane informacje powinien Klient porównać z informacjami uzyskanymi od osoby sprzedającej.

Warto także potraktować zakup auta używanego jako inwestycję, wiążącą się z dużym wydatkiem i z pewnością każdy z Państwa wolałby, aby na tej transakcji nie ponieść nadmiernych strat przy ewentualnej odsprzedaży w przyszłości.
Przeglądy nasze polegają na sprawdzeniu działania sterowników elektronicznych pojazdu, na sprawdzeniu grubości lakieru i stanu technicznego nadwozia, oraz na sprawdzeniu auta od strony mechanicznej.
Sprawdzenie działania sterowników elektronicznych wykonujemy testerem diagnostycznym, który odczytuje zapisane w pamięci błędy stałe i sporadyczne mogące mieć duży wpływ na dodatkowe koszta związane z późniejszą eksploatacją auta.
Sprawdzenie grubości lakieru i stanu technicznego nadwozia odpowie nam na pytanie które elementy nadwozie były poddane naprawie lakierniczej. Znalezienie auta nielakierowanego graniczy z cudem, dlatego też ważne jest w jakim standardzie zostały wykonane naprawy lakiernicze, oraz czy nie zostały uszkodzone strefy bezpieczeństwa. Uszkodzenie stref bezpieczeństwa powoduje, że takie auto nazywamy jako powypadkowe i nie powinno być brane pod uwagę w naszych poszukiwaniach. Kwestia grubości lakieru też jest bardzo istotna, gdyż bliska oryginałowi nie stanowi aż tak dużego problemu, natomiast wyższe grubości świadczą o źle wykonanej naprawie i grożą po pewnym czasie odpryskami i nasilonemu korodowaniu.
Sprawdzenie auta od strony mechanicznej odpowie na pytanie w jakim stopniu są zużyte jego mechaniczne podzespoły. Odpowie również na pytanie czy poprzedni użytkownik regularnie wykonywał przeglądy i zalecane naprawy, czy też wiedząc że będzie je sprzedawał zajeżdżał je maksymalnie. Świadczył będzie o tym stan zawieszenia, układu hamulcowego, układu kierowniczego, wycieki z silnika i inne.

Po zakończonym przeglądzie Klient uzyskuje zestawienie wykrytych usterek, a nasi technicy poinformują o ewentualnych późniejszych kosztach napraw. Jeśli zajdzie taka potrzeba Klienci po zakupie auta chętnie wykonują usprawnienia w naszym serwisie.

Przed zakupem używanego VW bardzo ważne są informacje dotyczące obsługi rozrządu i jeśli jest niepewność, znacznie bezpieczniej jest uwolnić się od niej szybką wymianą.

Nie da się ukryć, że często nie dochodzi do transakcji potwierdzając tylko, że korzystne jest wykonywanie takich przeglądów, oraz że nie przybędzie jeszcze jeden Klient nabity w butelkę.

Volkswagen należy do najbardziej poszukiwanych marek na rynku aut używanych. Znaczna część pochodzi z importu głownie z Niemiec. Przypuszczalnie wielu Klientów wolałaby kupić nowe auto, jednak są one znacznie droższe i przekraczają ich możliwości finansowe. Zakup auta używanego ze względu na niższą cenę ma wielką zaletę, gdyż możemy zasiąść z kierownicą auta wyższej klasy i z droższym wyposażeniem. Często powodem zakupu auta używanego jest również pogląd wielu Klientów, że auta nowe z salonu bardzo szybko tracą na wartości.

A jak jest w rzeczywistości. Nie wygląda to najlepiej dla finansów kupującego, gdyż już bezpośrednio po zakupie traci przynajmniej 20% wydanych pieniędzy. Do kosztów eksploatacji auta w przeciągu pierwszych 3, 4 lat musimy dodać jeszcze straty wynikające ze spadku na wartości auta o około 50%. Czyli w rzeczywistości w tym krótkim okresie, w zależności od modelu ubywają nam dziesiątki tysięcy złotych. Te właśnie 3, 4 letnie egzemplarze są godne szczególnej uwagi, gdyż poniosły już największy spadek na wartości, a jest szansa, że będą jeszcze w dobrym stanie technicznym. W rzeczywistości można jeszcze uwzględnić fakt, że zaoszczędzone kwoty pozwolą serwisować i naprawiać auto przez bardzo długi okres czasu.

Wszystkie nasze kalkulacje spełnią się i zyskamy na zakupie używanego VW jeśli przegląd przed zakupowy będzie miał pozytywny wynik.