Home » Serwis » Wymiana rozrządu

Wymiana rozrządu

Do wymian rozrządów używamy następujących części zamiennych: całe komplety rozrządów, paski rozrządu, łańcuchy rozrządu, uszczelniacze, pompy wody, rolki, napinacze, płyn chłodniczy.

Rozrządy w zależności od rodzaju silnika występują już od bardzo dawna z elementem napędzającym paskiem lub łańcuchem. Jest to podzespół, który reguluje dostarczeniem do cylindrów paliwa i wydaleniem z nich spalin. Ustawienia regulacyjne muszą spełniać specyfikacje opracowane przez Volkswagena. Każde choćby minimalne odstępstwo lub tak zwane przestawienie się rozrządu w czasie pracy powoduje nierównomierną pracę silnika, nie mówiąc już o zerwaniu elementu napędzającego. Znaczne obciążenia mechaniczne i zmienne temperatury wpływają na jego trwałość, która uzależniona jest głównie od przebiegu i ilości lat eksploatacji. Miejskie warunki należy uznać za zmniejszające jego trwałość. Uwierzcie nam Państwo, że lepiej spełnić te zalecenia, gdyż dzięki temu nie dojdzie do uszkodzenia silnika (głowica, zawory, tłoki i inne). W tych przypadkach jeśli konieczna będzie większa naprawa silnika, często stosowana jest wymiana silnika na inny.

Bardzo ważne jest aby, wymieniać tylko całe komplety rozrządów łącznie z pompą wody. Każde inne rozwiązanie proponowane przez niektóre warsztaty to chwilowe oszczędności, które dla auta kończą się zwykle na lawecie. W przypadku rozrządów na pasku szczególnie ważne jest sprawdzenie i poprawa uszczelnień, gdyż olej niszczy pasek i problemy gotowe. Z kolei wymiana samego paska bez elementów prowadzących jest też nieprawidłowa, gdyż to właśnie one mogą być przyczyną uszkodzenia paska. Niewymieniona pompa wody będąca na wspólnym napędzie, po awarii, poza niepotrzebnymi problemami z ogrzewaniem i chłodzeniem silnika wymaga z kolei tak samo dużej robocizny jak wymiana rozrządu.

Przed zakupem auta używanego bardzo ważne są informacje dotyczące obsługi rozrządu i jeśli jest niepewność, znacznie bezpieczniej jest zaplanować szybką wymianą.

Umiejętności naszej załogi pozwalają spełnić przy wymianie rozrządów wszelkie specyfikacje Volkswagena, zapraszamy.

W przypadku nieprzewidzianych awarii i poszukując szybkiej naprawy, zapraszamy przyjmiemy auto niezwłocznie.