Home » Serwis » Naprawy zawieszenia

Naprawy zawieszenia

Do napraw zawieszenia używamy następujących części zamiennych: drążki kierownicze, końcówki drążków kierowniczych, łączniki stabilizatora, gumy stabilizatora, drążki stabilizatora, poduszki stabilizatora, amortyzatory, sprężyny, tuleje wahaczy, sworznie wahaczy, wahacze, łożyska koła, piasty koła.
Ze względu na wysokie ceny nowych części zamiennych regenerujemy przekładnie układów kierowniczych.

Zawieszenie jest tym podzespołem, które pośredniczy w przeniesieniu dynamiki nawierzchni po której się poruszamy na nadwozie pojazdu. Jego zadaniem jest nie tylko zmniejszać wpływ wadliwych dróg na podróżujących i karoserię, ale także umożliwić prawidłowe prowadzenie auta, oraz prawidłową przyczepność kół do nawierzchni. Z punktu widzenia trwałości, jakość materiałów ma bardzo istotne znaczenie, ale nie tylko, dużą rolę odgrywa także sposób eksploatacji auta. Oznacza to, że im więcej jazdy po złej jakości drogach, po dziurach, zahaczanie o krawężniki nie mówiąc o wypadkach drogowych, tym szybciej wymaga naprawy. W takim razie zadajmy sobie pytanie jak szybko jeździć po złej jakości drogach, z punktu widzenia trwałości zawieszenia lepiej wolniej ze względu na mniejszą dynamikę obciążeń. Klienci z zacięciem rajdowym muszą się liczyć z większymi wydatkami.

Dużą rolę odgrywa sam użytkownik, który może wychwycić wiele nieprawidłowości. Mechaniczne zużycie jest typowe dla wszystkich podzespołów zawieszenia, a ich zużyte elementy składowe mogą spowodować większe awarie. Często przyjeżdżają do nas samochody z poważnymi awariami i Klient dotkliwie przekonuje się jak kończy się czekanie do ostatniej chwili. W tych przypadkach wykonanie zalecanych przeglądów, wykryte w porę i naprawione uszkodzenia to dbałość o własny portfel. Klientów korzystających z naszych usług zawsze informujemy które naprawy wymagają wyregulowania geometrii, która musi spełniać specyfikacje opracowane przez Volkswagena. Wykonujemy ją na skomputeryzowanym stanowisku precyzyjnie dobierającym parametry do każdego modelu, gdyż każde choćby minimalne odstępstwo uniemożliwia prawidłowe prowadzenie auta, nie mówiąc o przekrzywionej kierownicy. Cena takiej usługi będzie wyższa od samej wymiany zużytych elementów, dlatego też zalecamy dużą ostrożność, gdy jakiś warsztat będzie chciał oczarować zbyt niska ceną bez geometrii.

W przypadku nieprzewidzianych awarii i poszukując szybkiej naprawy, zapraszamy przyjmiemy auto niezwłocznie.