Home » Serwis » Naprawy układu kierowniczego

Naprawy układu kierowniczego

Do napraw układu kierowniczego używamy następujących części zamiennych: drążki kierownicze i końcówki drążków kierowniczych, przeguby wewnętrzne, przeguby zewnętrzne, zwrotnice, płyny układu wspomagania, pompy układu wspomagania.
Ze względu na wysokie ceny nowych części zamiennych regenerujemy przekładnie układów kierowniczych i pompy układu wspomagania.

Układ kierowniczy jest tym podzespołem, który umożliwia prawidłowe prowadzenie auta, oraz dzięki układowi wspomagania zmniejsza siłę potrzebna do obracania kierownicą. Użytkownik może sam wychwycić wiele nieprawidłowości w pracy układu kierowniczego, jak luzy, zbyt duży cykl jałowy na kole kierownicy, niestabilne prowadzenie się auta, czy też widoczne na zewnątrz wycieki płynu wspomagania, którego duży ubytek prowadzi do zatarcia pompy wspomagania i większych problemów.

Z punktu widzenia trwałości układu kierowniczego, jakość materiałów ma bardzo istotne znaczenie, ale nie tylko, dużą rolę odgrywa także sposób eksploatacji auta. Oznacza to, że im więcej jazdy po złej jakości drogach, po dziurach, zahaczanie o krawężniki nie mówiąc o wypadkach drogowych, tym szybciej wymaga naprawy. W takim razie zadajmy sobie pytanie jak szybko jeździć po złej jakości drogach, z punktu widzenia trwałości układu kierowniczego lepiej wolniej ze względu na mniejszą dynamikę obciążeń. Klienci z zacięciem rajdowym muszą się liczyć z większymi wydatkami, jak również z tym, że wszelkie przeróbki jak zamontowanie twardszych sprężyn i amortyzatorów, oraz szerszych opon zmniejsza trwałość układu kierowniczego.

Klientów korzystających z naszych usług zawsze informujemy, że naprawy układu kierowniczego koniecznie wymagają wyregulowania geometrii, która musi spełniać specyfikacje opracowane przez Volkswagena. Wykonujemy ją na skomputeryzowanym stanowisku precyzyjnie dobierającym parametry do każdego modelu, gdyż każde choćby minimalne odstępstwo uniemożliwia prawidłowe prowadzenie auta, nie mówiąc o przekrzywionej kierownicy. Cena takiej usługi będzie wyższa od samej wymiany zużytych elementów, dlatego też zalecamy dużą ostrożność, gdy jakiś warsztat będzie chciał oczarować zbyt niska ceną bez geometrii.

W przypadku nieprzewidzianych awarii i poszukując szybkiej naprawy, zapraszamy przyjmiemy auto niezwłocznie.